Holubice 2:4 Č. Újezd

01.04. 2013- Jakub Dvořák    KONTUMOVÁNO!

HOLUBICE-Holubicím úspěšný vstup do jarní části sezóny není prostě souzen. Poslední dva jarní vstupy, dvě porážky. Dvakrát nás porazily Středokluky a bohužel tuto smutnou sérii Holubic prodloužil Červený Újezd, když si odvezl všechny tři body po výhře 2:4. V tomto ročníku je to naše třetí porážka a vůbec první na domácím hřišti.

První poločas prakticky rozhodl o celém utkání. Hosté nás překvapili, svým stylem hry natolik, že si náš tým nevěděl vůbec rady. Naše ofenziva odpovídala úrovní týmu ze 4. třídy. Do vedení šly, ale přeci jen Holubice. Když se po centru z levé strany trefil Ladislav Šindelář. Vyrovnání bylo blesku rychlé. Hosté nejdříve zahráli nebezpečný rohový kop, po závaru před brankářem Hajdou se podařilo míč odvrátit pouze na velké vápno, kde byl nikým neobsazený jeden z hostujících hráčů a ten propálil vše, co stalo před ním. To ale nebylo poslední slovo hostů.Do vedení šli opět po rohovém kopu. Přetažený centr z rohu na zadní tyč pohodlně hlavou zavěsil hráč hostů. Holubice se snažily o rychlé vyrovnání a to také přišlo. Jiří Valtr na pravém kraji obešel protihráče a našel v pokutovém území skvěle naběhnutého Kirilla Prilepskiho, pro kterého už bylo jednoduché skórovat. Jenže do konce poločasu přišla ještě jedna rána. Hosté si z Holubic udělali dobrý den o pár dnů dříve. Zahrávali rohový kop a provedení bylo naprosto stejné jako u druhé branky. Tzv. jako přes kopírák. Když už tým, jednou takhle inkasoval, měl si tuto situaci pohlídat, nechat se takhle nachytat je ostudné.

Ve druhém poločase po otřesném výkonu v tom prvním doufali příznivci Holubic alespoň v remízu. Rozhodně si nikdo nepřipouštěl, že by se z utkání stal propadák. Bohužel propadák to byl a nejen díky ostudnému výkonu. Holubice nadále pokračovaly v bídném výkonu, tým vůbec nepřipomínal tu partu, která si na podzim vykopala první místo. Hosté se trefili i po čtvrté a bylo rozhodnuto. Z přímého kopu z dobrých pětadvaceti metrů ranou k tyči nedal hráč hostů brankáři Hajdovi šanci. Zbytek utkání neměl s fotbalem nic společného. Rozhodčí z utkání zbytečně udělal frašku, kdy vrcholem bylo nesmyslné vyloučení Jakuba Židoně. Když se týmu nepodařilo diváky pobavit po fotbalové stránce, předvedl tým, alespoň „pěknou“ estrádu, která předvedený výkon korunovala. Nehodlám ji tady dále rozebírat. Je to věc týmu a trenéra. Nikomu jinému do této věci nic není.

Je to po podzimu veliké zklamání a zbytečně si tým udělal vážné komplikace v cestě za postupem. Podali jsme tragický výkon a nemá cenu řešit jednotlivce, za tento výsledek neseme odpovědnost všichni. V sobotu nás čeká další důležité utkání v Kosoři, pevně věřím, že se tým zvedne a všem dokáže, že to byl pouhý omyl.

Holubice : Červený Újezd 2:4 (2:3)