Libčice 3:2 Holubice

30.09. 2013 - Jakub Dvořák

Dva góly Valtra nestačily!!!

LIBČICE - Holubice neuspěly v derby proti Libčicím. Ani dvě vstřelené branky kapitána Jiřího Valtra nepomohly k zisku tří bodů. Přesto se tým nemá za co stydět, s nejlepším týmem soutěže sehrál důstojnou partii. V sestavě se opět objevil špílmachr Dan Bejr.

V dresu domácích nastoupilo dokonce i pár bývalých ligových hvězd. V brance Tomáš Obermajer a v záloze Günter Bittengel. Začátek utkání byl velmi opatrný. Oba týmy jako kdyby čekaly jeden na druhého s jakou taktikou, kdo začne. Ledy se prolomily brzy a již v 11. minutě po šanci domácích, šly Holubice do nadějného brejku. Jiří Valtr zpracoval míč pro Ivana Štofla a ten z těžké pozice vypálil. Brankář dokázal jen vyrazit na roh. Z toho se nic nebezpečného pro domácí nestalo a tak na další zajímavý okamžik jsme čekali až do 29. minuty. Domácí záložník prošel mezi obránci do vápna jako nůž máslem a v klidu se spoluhráči vykombinoval naši zoufalou defenzivu. Výsledkem byla branka Güntera Bittengla. Holubice se nechtěly nechat zahanbit a snažily se ustát nápor domácích. To se týmu Jiřího Šarlingera povedlo a dokonce i s vyrovnávací brankou. Běžela 40. minuta, Ivan Štofl našel skvěle Jiřího Valtra a ten se ve vápně nemýlí.  Poločasový výsledek byl tedy nerozhodný.

Do druhého poločasu měli daleko lepší vstup domácí. Po sporné ofsajdové situaci šli na našeho brankáře dva domácí útočníci. První pokus dopadl marně. David Hajda vytasil důležitý zákrok, bohužel míč vyrazil opět nazpátek k domácímu útočníkovi, který pohotově přihrál vedle nabízejícímu se spoluhráči. Ten už míč do branky dostal a nezabránila tomu ani snaha holubického Franty Blažka. Odpověď netrvala Holubicím dlouho. Vyrovnávací branku dělily dvě minuty. Kirda dostal skvělý míč do běhu a připravil doslova lahůdkový centr do pokutového území, kde se střelou bez přípravy z voleje trefil kdo jiný než Jirka Valtr. Domácí přesto neměli dost. Po nedůrazném bránění blízko naši branky jsme dali domácímu hráči až moc volného prostoru a ten střelou z velkého vápna překonal brankáře Davida Hajdu. Libčice vedly 3:2. Přišel okamžik, při kterém holubickým příznivcům, kteří dorazili v hojném počtu, doslova ztuhla krev v žilách. Druhý gól v utkání mohl přidat Günter Bittengel. Jeho pokus z přímého kopu skončil „jen“ na břevnu Hajdovy branky. Minuty ubíhaly a s ním přišlo i tragické selhání rozhodčího Kubíčka. Nejprve rozdal dvě žluté karty, za protest našich hráčů, kterým se nelíbila vzdálenost hráčů, při zahrávání přímého kopu. Poté co naši hráči obdrželi žluté karty, rozhodčí jim dal za pravdu a zeď posunul dál. Nepochopitelné! Poslední šanci na vyrovnání výsledku měla holubická modla Jiří Valtr. Bohužel svou poslední šanci v utkání neproměnil a Holubicím nebyl souzen odvést domu ani bod. Do utkání ze střídačky zasáhli Miloslav Mára a Ladislav Šindelář místo Lukáše Vaigla a Františka Čížka.

Hodnocení týmu ačkoliv nevybojoval tolik toužené tři body je kladné. V prvním poločase se hráči sice dlouho hledali a vypadali občas až ustrašeně ze soupeře, ale po opadnutí nervozity a strachu jsme dokázali i proti takovému soupeři hrát dobrý fotbal. Tak kvalitní utkání jako doma se Štěchovicemi to nebylo, ale rozhodně to nebyl žádný propadák. I tak se ale objeví menší výtky. Chyběla mi u některých větší zarputilost, nasazení a důraz. Příkladem by v tomto utkání mohl být např. Jaroslav Valtr, který dokázal nejen stíhat bránit, ale i pomáhat záloze v napadání soupeře.

Libčice - Holubice  3:2 (1:1)